Fiskálne tlačiarneFiskálne tlačiarne Pegas a Pegassino

Fiskálna tlačiareň je tlačiareň so zabudovaným fiskálnym modulom a zákazníckym displejom. Fiskálny modul zaznamenáva a archivuje do fiskálnej pamäte údaje o predajoch, ktoré sú odosielané z počítača s pokladničným softvérom.

Pripojením fiskálnej tlačiarne k svojmu PC, notebooku alebo smartfónu získate plnohodnotnú náhradu za registračnú pokladnicu.

Použitie fiskálnej tlačiarne je vhodným riešením pre užívateľov, ktorí požadujú vysoký výkon zariadení alebo majú špecifické nároky na vybudovanie a prevádzku pokladničného miesta a ktorí:

  • Majú zámer postaviť pokladničné miesto na špecifických zariadeniach, ktoré si chcú zvoliť sami (napr. bežné PC, monitor ktorý bude v súlade s dizajnom predajne, snímač čiarového kódu, peňažnú zásuvku s odklopným vekom s možnosťou uloženia v predajnom pulte, atď.)
  • PegassinoMajú požiadavku na ergonomické pracovisko, a teda jednotlivé periférie môžu vhodne rozmiestniť na pokladničnom pracovisku.
  • Majú aplikačné riešenie, v ktorom je zaimplementovaná tlač na konkrétnej fiskálnej tlačiarni.
  • Už pracujú na báze PC riešenia a je pre nich najefektívnejšia voľba pripojiť k PC fiskálnu tlačiareň (môžu neskôr vymeniť PC, ale fiskálna tlačiareň im zostane, alebo naopak vymenia iba tlačiareň za rýchlejšiu a výkonnejšiu).
  • Požadujú veľmi výkonnú, tichú tlač, alebo tlač na určitú šírku pokladničného dokladu – tieto parametre sa spravidla pri klasických pokladniciach nedajú v plnej miere splniť, pokým pri fiskálnej tlačiarni áno.

V súlade so zákonom
V súlade s Fiskálnym zákonom
Naše fiskálne tlačiarne spĺňajú kritériá fiskálneho zákona č. 289/2008 Z. z. o používaní registračnej pokladnice v znení neskorších predpisov.

Bluetooth
Možnosť komunikácie cez Bluetooth

Vybrané modely umožňujú okrem klasickej RS-232C aj komunikáciu za pomoci externého Bluetooth modulu.

Kvalitná termo tlačiareň
Základom je kvalitná a spoľahlivá tlačiareň
Používame osvedčené a výkonné značkové mechaniky. Ľahká výmena papierového kotúčika
Externý displej
Súčasťou je prehľadný zákaznícky displej
V prípade potreby je k fiskálnej tlačiarni možné pripojiť aj ďalší informačný displej alebo peňažnú zásuvku.

Logo Pegas FMBOWA s.r.o. ako prvá na Slovensku začala vyrábať a predávať fiskálnu tlačiareň pod obchodnou značkou Pegas. Bol to výsledok veľkej investície a niekoľkoročnej práce nášho vývojového oddelenia. Základom zariadenia sú komerčne ponúkané profesionálne tlačiarne účteniek od renomovaných výrobcov ako EPSON či BIXOLON, čo na jednej strane garantuje výborný výkon a kvalitu tlače, na strane druhej zabezpečuje konkurencieschopnú cenu danú masovou výrobou týchto zariadení.


 

Fiskálne tlačiarne - implementačný kitFiskálne tlačiarne Pegas FM-06 sú výnimočné svojim technickým riešením

Využívame najnovšie trendy vo výrobe elektronických zariadení. Modulárnosť a konštrukčná jednoduchosť riešenia umožňuje v prípade potreby a záujmu rýchlu úpravu aj štandardných tlačiarní aj iných výrobcov na fiskálne tlačiarne Pegas FM-06. Jednoduchým doplnením o elektronickú jednotku spracovania údajov, ktorou je nahradené štandardné komunikačné rozhranie o fiskálnu pamäť a zákaznícky displej vzniká fiskálna tlačiareň.


Naše konštrukčné riešenie prináša oproti iným zariadeniam tieto výnimočné prednosti:

arrowJednoduchá úprava zo štandardnej účtenkovej tlačiarne umožňuje prerobenie podporovaných typov tlačiarní na fiskálne tlačiarne priamo u zákazníka servisným technikom do 30 minút

arrowPamäťová microSD karta sa dá priamo používať ako elektronické dátové médium v zmysle zákona č. 289/2008 Z.z., nie je potrebná ďalšia náročná archivácia. Výmena dátového média je možná bez porušenia fiškálnej plomby priamo obsluhou pokladnice (prístupná zo zadnej strany tlačiarne)

arrowZálohovanie fiskálnych údajov je nezávislé od záložnej batérie

arrowZariadenie obsahuje vlastný grafický zákaznícky displej s podporou 2 x 20 znakov s variabilným umiestnením v zadnej časti, prípadne na bokoch tlačiarne

arrowMožnosť pripojenia ďalšieho veľkého informačného zákazníckeho displeja

arrowMožnosť nahratia novšieho riadiaceho programu bez straty údajov a porušenia plomby, prípadne aj cez vzdialenú správu

arrowŠiroká škála riadiacich príkazov

arrowJednoduchý servis zariadenia výmenou komponentov


Zoznam podporovaných účtenkových tlačiarní, ktoré je možné prebudovať na fiskálnu tlačiareň Pegas FM-06 (s platným certifikátom):

  • BIXOLON SRP350, BIXOLON SRP350N, BIXOLON SRP350II, BIXOLON SRP350plus, BIXOLON SRP350plusII
  • EPSON TM-T88III, EPSON TM-T88IV, EPSON TM-T88V
  • GP-5870

 

© 2020 Dobrá pokladnica • tvorba eshopu cez UNIobchod, webhosting spoločnosti WEBYGROUP